* Zaloguj   * Zarejestruj   Portal

* FAQ    * Użytkownicy

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zapraszam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami
PostNapisane: 21 cze 2011, o 11:29 
Administrator

Dzielić się to szlachetna rzecz. Więc sam w paru słowach podzielę się moim doświadczeniem z zdania egzaminu na uprawnienia budowlane.
Efektywnej nauki miałem ok. 2 tygodni - oczywiście urlop i nauka w domu. Sąsiada, który wówczas robił remont i kończył po 22.00 pozdrawiam serdecznie..
Do nauki siadałem z kilkoma kompletami materiałów zdobytych od kilku znajomych i pierwsze co zrobiłem to selekcja. Szybko wyrzuciłem te słabe i przeglądałem tylko te wartościowe. Pierwszy egzamin to pisemny - ustny miałem wyznaczony na 3 dni po pisemnym - więc ostro ryłem do pisemnego. Wartościowe są tylko te zestawy, w których są w odpowiedziach paragrafy rozporządzeń gdzie samemu można sprawdzić czy dana odpowiedź jest prawidłowa. Takie szukanie zajmuje sporo czasu ale jest przydatne również na ustny gdzie na dobrą sprawę nie musisz umieć nic za to trzeba wiedzieć gdzie szukać.
Na pisemnym zapomnijcie, że będziecie ściągać od sąsiada. Jest kilka rodzajów testów, pytania się powtarzają ale nie sposób ściągać. Za to dla pocieszenia powiem, że pytania są banalnie proste, jeśli rzetelnie przestudiowało się zdobyte materiały. Można też popełnić stosunkowo dużo błędów. Czasu na pisemny jest dużo za dużo zważywszy, że jest to test jednokrotnego wyboru.
Na ustny przeglądałem tylko zestawy pytań na egzamin ustny z poprzednich lat.
Ustny to kumulacja emocji, stresu i zdenerwowania. Idziecie w nieznane. Nie wiadomo jak przygotowane są materiały, czy będzie łatwo szukać, czy poprzednicy nie poniszczyli materiałów itd.
Materiałów jest kilka kompletów więc spokojnie jeśli jeden egzemplarz nie dotrwał do Twojego przybycia ;)
Pytań jak pamiętam jest 10 w tym 2 są z zeszytu praktyk. Za każde można otrzymać 5 pkt. Do zdania wystarczy 40 pkt. To i dużo i mało. Za 2 pytania z zeszytu zakładam otrzymujemy po 5 pkt. Do zdobycia zostaje już tylko 30 pkt. czyli po 3,75 pkt. za pytanie, a to już żaden wyczyn. Wystarczy, że odszukacie na czas odpowiedzi w ustawach, rozporządzeniach i normach. Warto wiedzieć, że na egzaminie wymagana jest znajomość tzw. euro-kodów. Posiadam jeszcze materiały, które mogę udostępnić zainteresowanym.

Tytuł: Re: Zapraszam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami
PostNapisane: 29 cze 2011, o 20:45 
a ja bym to nazwał mordor ;) opinia zależy od człowieka hehe :D

PostNapisane: 1 lip 2011, o 18:22 
Wczoraj odebrałem decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych. Jestem mega szczęśliwy :mrgreen: pozdrawiam wszystkich ubiegających się ;)

PostNapisane: 13 sie 2011, o 20:32 
Złożyłam zeszyt i jestem w trakcie nauki, o matko ile tego jest :? dziękuję za udostępnione materiały :D

PostNapisane: 8 paź 2011, o 21:30 
czy ma ktoś materiały do uprawnień instalacyjnych bez ograniczeń? będę zobowiązana!
moniqe

PostNapisane: 9 paź 2011, o 16:16 
Administrator

Proszę o wysłanie emaila do redakcji, prześlemy zwrotnie listę materiałów jakie posiadamy. Jest tego ok 1GB.

PostNapisane: 23 sty 2012, o 09:11 
Doświadczenia z egzaminu mam dobre. Pisemny to pestka, trzeba było nie przyjść żeby nie zdać. Jeśli chodzi o ustny to był konkret. Komisja nie chciała słuchać lania wody tylko konkretne odpowiedzi, oceniany byłem ostro ale wychodząc z salki egzaminacyjnej, czułem ulgę. Nie zdawali głównie ci co nie byli nigdy na budowie. Komisja wyłapywała takich błyskawicznie. Pozdrawiam

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]